Firma informatyczna GlobalLogic Polska zakończyła serię testów The GLDrone. W urządzeniu sprawdzono działanie szeregu innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które m.in. spowodują, że dron zrewolucjonizuje system transportu oparty na bezzałogowcach. Dlaczego? Urządzenie działa autonomicznie, poza zasięgiem wzroku operatora, a dodatkowo, dzięki wkomponowanemu systemowi antykolizji (transponder ADSB), dron komunikuje się z innymi urządzeniami w ruchu lotniczym unikając
z nimi zderzenia i co najważniejsze, dron widoczny jest dla służb kontroli lotów.
Krew daje życie
Precyzyjne lądowanie z dokładnością do 10 cm
The GLDrone automatycznie wykrywa obiekty i unika kolizji
Flota podniebnych kurierów
Z uwagi na pojawiające się zapotrzebowanie na rynku, nasz zespół ekspertów w branży Automotive postanowił rozpocząć pracę nad dronami. W projekcie uczestniczy niespełna 20 programistów, którzy od 2 lat intensywnie pracują nad tym rozwiązaniem, stale poszerzając swoją wiedzę w tym zakresie. Teraz poszukujemy Klientów, którzy są zainteresowani technologią dronową i wykorzystaniem naszej ekspertyzy w tym zakresie. W czerwcu weźmiemy udział w konkursie Droniada, gdzie sprawdzimy działania naszych systemów pod czujnym okiem ustawodawców z ULC i PAŻP.
Jan Stojowski, Project Manager w GlobalLogic.
Drony na fali wzrostu!
a wartość rynku szacowana jest na ponad ok. 150 mln zł. Drony wykorzystywane są przez różnego rodzaju branże. Oprócz najbardziej popularnego zastosowania czyli fotografii, bezzałogowe statki powietrzne, wykorzystywane są również w rolnictwie. Drony świetnie sprawdzają się jako wsparcie w czasie siewów. Urządzenie unosi się wówczas w powietrzne i zgodnie z wyznaczoną trasą rozrzuca ziarna. Taki proces jest szybki, precyzyjny i zapewnia równomierne siew. Nie ma potrzeby stosowania ciężkiego sprzętu, jak ciągnik, zamiast tego rolnik może w spokoju doglądać pracy urządzenia lub zająć się zupełnie innymi rzeczami, oszczędzając w ten sposób mnóstwo czasu. Równie duże oszczędności daje zastosowanie mapki ze wskaźnikiem NDVI pozyskiwanym przez drony, który określa stopień zdrowotności roślin. Mając taką mapę do dyspozycji, rolnik może nawozić tylko te obszary które tego wymagają, co przekłada się na znaczne oszczędności w kosztach nawożenia. Głośno w ostatnim czasie było również o urządzeniach, które są w stanie posadzić nawet 100 000 drzew w ciągu jednego dnia, dbając o środowisko w słabo zalesionych rejonach.