Praktyczne rozwiązania dla problemów napotykanych w codziennej pracy, spostrzeżenia wynikające z lat doświadczenia w zawodzie, profesjonalny networking oraz inspiracje – to najbardziej cenią programiści, szukając branżowych wydarzeń. Oczekiwania szczecińskiej społeczności IT w tym zakresie spełnia Embedded Meetup, którego piąta edycja odbędzie się już 1 marca 2023 roku w klubie Hormon.
Możliwość przedyskutowania zawodowych kwestii i wymiany poglądów w swobodnej atmosferze jest tym, co cenią inżynierowie oprogramowania ze Szczecina i co leży u podstaw coraz większej popularności kolejnych edycji Embedded Meetupu wśród specjalistów z całego regionu. Otwarta formuła spotkania, która zachęca do nawiązywania kontaktów, rozmów i wymiany doświadczeń, motywuje do uczestnictwa programistów zainteresowanych rozwojem kompetencji i poszerzaniem wiedzy. 1 marca 2023 spotkają się oni już po raz piąty, by dyskutować między innymi o takich rozwiązaniach, jak protokół MQTT czy sieć CAN bus.
Marcowe bezpłatne spotkanie dla społeczności IT w klubie Hormon koncentrować się będzie na tematach związanych z projektami realizowanymi dla sektora automotive. O odpowiedni poziom merytoryczny zadbają zaproszeni goście specjalni z firmy GlobalLogic, którzy od lat blisko współpracują z czołowymi producentami samochodów na całym świecie.
- Embedded Meetup to spotkanie praktyków, podczas którego każdy uczestnik może wynieść coś, co przyda się mu następnie w codziennej pracy i przy kolejnych realizowanych projektach. Stąd też obecność w Szczecinie ekspertów będących blisko konkretnych rozwiązań i technologii. Branża automotive jest niezwykle innowacyjna i nikogo już chyba nie dziwi potrzeba bycia na bieżąco, gdyż wiele z tych implementowanych rozwiązań dotyczy kwestii bezpieczeństwa i wpływa na poprawienie sytuacji na drogach, równocześnie kształtując przyszłość całego sektora. Wielu kierowców nie wyobraża sobie codzienności jazdy bez takich udogodnień, jak aktywny tempomat, system hamowania awaryjnego, czujniki parkowania czy system rozpoznawania znaków drogowych, a my jesteśmy już o krok do przodu, pracując nad kolejnymi rozwiązaniami technologicznymi. Teraz chcemy tą wiedzą się dzielić – wyjaśnia Małgorzata Dróbka, Senior Manager, Engineering w GlobalLogic.
Spostrzeżeniami podzieli się Marek Młodzianowski, mający osiem lat doświadczenia na stanowisku Embedded Software Developera, który przybliży uczestnikom piątą wersję protokołu komunikacyjnego MQTT. O zastosowaniu Ethernetu we współczesnych samochodach, niezbędnego przy tak dynamicznym rozwoju systemów ADAS czy idei autonomicznych pojazdów, opowie z kolei Krzysztof Wolosz. Jako Lead Software Developer miał w ostatnich latach okazję realizować projekty w bliskiej współpracy z firmami motoryzacyjnymi z Niemiec, Szwecji czy Stanów Zjednoczonych.
- W Szczecinie omawiać będziemy najnowsze trendy w świecie automotive i dyskutować o rozwiązaniach, które wpływają na niezawodność i bezpieczeństwo samochodów. Będzie okazja nawiązać do takich tematów, jak AUTOSAR Ethernet, Open Alliance TC10 Wake/Sleep i protokoły bezpieczeństwa Ethernet MACsec, a więc niezwykle interesujących wątków dla specjalistów IT – zapowiada Krzysztof Wolosz, Lead Software Engineer w GlobalLogic.
Gościem piątej edycji będzie również dobrze znany studentom Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Cezary Wernik, który podzieli się informacjami dotyczącymi CAN bus, wykorzystując swoje obserwacje poczynione przez lata jako Software Engineer i tester.
Nadchodzący Embedded Meetup odbędzie się 1 marca 2023 roku w klubie Hormon przy ul. Monte Casino 6 i podobnie jak poprzednie edycje stawiać będzie na networking w swobodnej atmosferze. Start spotkania planowany jest na godzinę 18:00.
Wydarzenie jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej.
BEZPŁATNA REJESTRACJA: https://bit.ly/Embedded_Meetup_Szczecin_5_P