Co sprawia, że jesteś zainteresowany daną ofertą pracy? Czy wystarczą elastyczne godziny pracy, prywatna opieka medyczna w pakiecie premium lub słynne owocowe czwartki, by dana propozycja zawodowa wydawała się warta uwagi? A może decydują perspektywy zawodowe i wizja realnego udziału w tworzeniu rozwiązań, które rewolucjonizują świat?
O benefitach pracowniczych mówi się dużo, zwłaszcza w kontekście branży IT. Przekazywane opowieści o wygórowanych oczekiwaniach programistów przerodziły się w wiele rekrutacyjnych legend, które obecnie krążą po internecie. Dla wielu specjalistów, ale również organizacji, to obecnie temat do żartów, co potwierdzają wyniki niedawnego konkursu na portalu jutgeek.it na najbardziej absurdalne benefity pracownicze w IT. Wśród zgłaszanych przez firmy propozycji znalazły się takie, jak SPA dla kota, kurs programowania w języku arabskim, a więc od prawej do lewej, subskrypcja Tinder Premium czy pełna licencja WinRara. Atrakcyjne dodatki, prawda?
Poszukiwanie pracy ostatecznie jednak sprowadza się do podejmowania trudnych i odpowiedzialnych decyzji, które wpłyną ostatecznie na nasze życie. Dlatego też warto spojrzeć poza nawet najbardziej kreatywną listę benefitów wypisaną w ogłoszeniu i zgłębić informacje ukryte pod tajemniczą pozycją „udział w atrakcyjnych projektach”.
Co chcesz robić, programisto?
Inżynierem oprogramowania nie zostaje się z przypadku. Oczywiście pewna grupa osób decyduje się na tę ścieżkę kariery skuszona wysokimi zarobkami, ale dla większości to coś więcej niż tylko metoda zarabiania pieniędzy. Decydując się na ten zawód, nikt nie zakłada, że będzie się nudzić, powtarzając te same czynności godzinami każdego dnia, tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc. Nikt nie chce, by jego praca przypominała zadania maszyny funkcjonującej przy taśmie w fabryce. W tej specjalizacji chodzi o tworzenie, uruchamianie wyobraźni i poszukiwanie nowych rozwiązań. W erze cyfrowej, w której cały świat tak szybko się zmienia, ta pomysłowość nie może być ograniczana. Dlatego warto, szukając pracy, sprawdzić, czy nasza przyszła praca rzeczywiście pozwoli stworzyć nam coś wartościowego i naprawdę ważnego.
Rewolucja może mieć wiele twarzy. Papier przyjmuje wszystko, więc często pod nią podpinane są nawet tak „przełomowe” dokonania, jak stworzenie sklepu internetowego. W zespołach GlobalLogic słowo „rewolucyjne” nigdy nie jest jednak nadużywane. Jeśli już pada, to tylko w uzasadnionym kontekście. Na inne użycie nie pozwalają nasi eksperci, którzy zdołali już doskonale poznać realia branży i wiedzą, jak może i jak powinna wyglądać praca nad „ciekawymi projektami”.
Praca w IT – zmieniaj świat od dziś
Stworzyć nową generację produktu medycznego, który zmieni życie milionów ludzi na całym świecie. Opracować platformę, która za moment będzie powszechna w branży motoryzacyjnej. Wziąć udział w powstawaniu rozwiązania, które zmieni sposób korzystania z urządzeń IoT lub pozwoli na dalszy rozwój usług przesyłania strumieniowego. Móc podpisać się pod takim projektem, to jak zostawić swoje nazwisko w creditsach Cyberpunka 2077. I to bez crunchu.
W GlobalLogic regularnie szukamy nowych programistów do pracy. Nasze ogłoszenia mogą wyglądać niepozornie, ale zapowiadane w nich „innowacyjne i zróżnicowane projekty” oraz „szkolenia i certyfikacje” nie są tylko pustymi hasłami. Jeśli tylko chcesz, poznasz architekturę SoC ARM - Cortex A53/A53 oraz system czasu rzeczywistego (RTOS) na R7. Będziesz obcować z normami ISO26262 oraz procesami ASpice-lv3. Nowe technologie typu Go, Rust, NodeJS, Docker będą zaraz obok Ciebie. A przy tym w cenie będzie Twoja kreatywność – nasze zespoły inżynierskie nie realizują tylko konkretnych poleceń, ale wykazują sporą dowolność w kwestii proponowania własnych rozwiązań. Masz więc szansę naprawdę zmieniać świat.
Zainteresowany?
Praca IT w Szczecinie
Oddział GlobalLogic w Szczecinie realizuje w tym momencie kilka dużych projektów, do których trwają rekrutacje kolejnych specjalistów.
Możesz włączyć się w tworzenie nowej generacji produktu medycznego, jakim jest pompa insulinowa i odmienić życie milionów osób chorych na cukrzycę typu 1. Będziesz uczestniczyć w pracach w dwóch obszarach:
- rozwoju nowej platformy sprzętowej - pisanie oprogramowania w języku C,
- budowie i ulepszaniu aplikacji sterującej - część Android (Kotlin, Espresso).
Masz szansę wziąć udział w stworzeniu platformy oprogramowania dla kokpitu samochodowego (tzw. klastra i systemu infotainment) w oparciu o wirtualizację, architekturę AUTOSAR i system Android Automotive. Stworzyć technologię, z której już niebawem będą korzystać miliony kierowców.
Możesz być członkiem zespołu odpowiedzialnego za projekt wsparcia produktu w obszarze IoT, który spełnia rolę bramy (ang. gateway) dla innych urządzeń podłączonych przez różne kanały komunikacyjne. Na co dzień będziesz pracować w środowisku linuksowym, poszerzając wiedzę i umiejętności z zakresu cross-kompilacji, security i kryptografii.
Jeśli tylko jesteś zainteresowany, możesz pomóc w rozwoju i utrzymaniu rozwiązania “cloud” dedykowanego do przechowania i obsługi danych video - wielkich rozmiarów i dla wielu użytkowników. Będziesz tworzyć wysoko optymalny kod i rozwijać kompetencje w obszarach nowoczesnych technologii (np. Big Data), a zarazem poznawać i uczyć się poruszania w złożonym ekosystemie, składającym się z różnych technologii.
Chcesz pracować z pasją, czując, że rozwijasz się i zmieniasz świat? Owocowe czwartki znajdziesz wszędzie, u nas także, ale wiemy, czego szukasz naprawdę. Aplikuj już dziś!