Wnętrze domu lub mieszkania, które można oglądać w technologii 3D na ekranie telefonu komórkowego lub komputera z dowolnego miejsca na świecie, oddalonego nawet o setki kilometrów? Tak, to możliwe. Między innymi takie funkcjonalności oferuje system Smart Home opracowany przez specjalistów firmy GlobalLogic. Rozwiązanie informatyczne opiera się o technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) i agreguje dane z szeregu współdziałających sensorów. Do monitorowania pomieszczeń i sterowania domową elektroniką wykorzystywane są m. in. czujniki temperatury i wilgotności, pomagające w stworzeniu optymalnych warunków w domu czy ultradźwiękowy system wykrywania włamań. Rozwiązanie Smart Home GlobalLogic wciąż jest rozwijane i udoskonalane, aby zapewnić użytkownikom jak najwięcej możliwości.
Jak działa Smart Home GlobalLogic? W środku obiektu, który ma stać się „smart” umieszczane są sensory monitorujące m.in. poziom temperatury i wilgotności powietrza, a także czujniki ruchu, wykrywające potencjalne włamanie. Dane zebrane przez czujniki przesyłane są do chmury, co ułatwia zdalne zarządzanie urządzeniami znajdującymi się w domu lub mieszkaniu. Przed powrotem np. z pracy do domu można zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu, włączyć ekspres do kawy czy nawet zapalić oświetlenie w wybranych pokojach lub w ogrodzie. Odbywa się to za pomocą mobilnej aplikacji, dzięki której można swobodnie zarządzać domem z dowolnego miejsca na świecie.
Smart Home GlobalLogic wspiera wiele innych układów bezpieczeństwa, takich jak na przykład system skanowania kart wejściowych za pomocą czujnika RFID, aby nikt nieproszony nie wszedł do domu, a także wiele innych rozwiązań, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu domowników.
Nasze rozwiązanie informatyczne oparte jest o technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR), dzięki której w telefonach i na komputerach domowników pojawia się model ich domu w 3D – stwierdza Josko Rogulj, Program Director w GlobalLogic. – To znacząco ułatwia obsługę całego systemu i jest o wiele wygodniejsze niż operowanie na płaskim modelu. Ten sposób przedstawienia domu jest bardziej intuicyjny, a ponadto daje satysfakcję korzystania z najnowszych technologii.